0

Kozmik Beden Temizligi Hakkındaki Sorularınız ve Cevapları

By admin Mar 13, 2012

Sizlerden gelen sorular üzerine Genel Cerrah Ali Arslan’ın hazırladığı beden temizliği programı usulleri ve dikkat edilmesi gereken hususları yazımızda bulabilirsiniz.

Dünyaca ünlü bilim adamı Ahmet Maranki’nin anlatımıyla ülkemizde ve dünyada geniş bir uygulayıcı kitlesi tarafından takip edilen “Kozmik Beden Temizliği” dönemlerinde siz değerli takipçilerimizden bir çok e-posta alıyoruz.

Sorularınız doğrultusunda, dikkat etmeniz gereken hususları Kozmik Yaşam Merkezi’mizin danışmanı konunun uzmanı Opr. Dr. Genel Cerrah Ali Arslan şöyle sıraladı:

 

 

 

Kozmik Beden Temizliğini belirtilen tarihler dışında yapabilir miyim?
- Hangi malzemelere ihtiyacım var?
- Programı evde uygulamak istiyorum. Ne yapmalıyım?
- Programı uyguladığımız hafta tüketmekten kaçınmamız gereken gıdalar hangileridir?
- Program sonrası ne tür gıdalar tüketmeliyiz?
- Besin destek ürünleri olmadan beden temizliği yapabilir miyim?
- Sabahları içilecek olan meyve-sebze suyu nasıl hazırlanıyor?
- Zeytinyağı nasıl içiliyor?
- Kozmik Beden Temizliği kampına nasıl katılabilirim?
- Kamplarınızda ne tür uygulamalar yapılıyor?
- Kamplar nerede yapılıyor?

Soru: Kozmik Beden Temizliğini belirtilen tarihler dışında yapabilirmiyim?  

Cevap: Ayın çekim kuvveti doğrultusunda belirlenen tarihlerde yapılması önerilen beden temizliği programı diğer tarihlerde beklenen etkiyi göstermeyebilir. Sadece sitemizde belirtilen tarihlerde yapılması önerilmektedir Sonbahar beden temizliği tarihlerini öğrenmek için tıklayınız.

Soru: Hangi malzemelere ihtiyacım var?

Cevap: Toksinlerinizden arınma sürecine katkı sağlamak adına bitkisel besin destek ürünlerimiz yanısıra lavman seti ve sabahları içilecek meyve suyunun hazırlanması için katı meyve sıkacağına ihtiyaç duyulmaktadır. Sitemizde program doğrultusunda beslenme öneriler yer almaktadır bu doğrultuda bulunduğumuz mevsimde yetişen mevsim sebzelerini, meyvelerini tercih edebiliriz. Dilerseniz programa uygun olacak şekilde zeytinyağlı ve bitkisel yiyecekler hazırlayabilir yada Şifalı Yemekler kitabımızdaki tariflerden istifade edebilirsiniz. Diğer sorularda yemeniz ve yememeniz gereken gıdalar vurgulanmıştır ayrıca son gün yapılacak olan zeytinyağı ve limon içimi için 0,5 asidik oranı ile Zeytinyağını da tarafımızdan temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler kozmik beden temizliği seti içerisinde yer almaktadır. (Set içerisinde “Bitkisel Besin Destek Ürünleri”, “Kozmik Yaşam Dergisi”, “Lavman Seti” ve “Tanıtım Broşürü” yer almaktadır)

Soru: Programı evde uygulamak istiyorum. Ne yapmalıyım? 

Cevap: Öncelikle sitemizde bulunan evde uygulamak isteyenler için Kozmik Beden Temizliği Programı bölümünü okumanızı öneririz ayrıca 0212 533 01 33 no’lu sipariş hattımızdan ulaşabileceğiniz kozmik beden temizliği setini temin ederek gerekli bitkisel besin destek ürünlerine ve uygulama kitapçığına ulaşabilirsiniz. Kozmik Beden Temizliği Seti hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Soru: Programı uyguladığımız hafta tüketmekten kaçınmamız gereken gıdalar hangileridir

Cevap: Beden temizliği programı boyunca tüketilmemesi gerekenler:

1. Sütlü ve hamurlu tatlıların ürünlerinin tüketilmemesi önerilir. (Sütlaç, baklava, kurabiye vb.)
2. Et, süt, yoğurt, peynir v.s gibi hayvansal gıdalar
3. Yemeklerden hemen sonra siyah çay içilmemesi tavsiye edilir.
4. Konsantre ürünler ve gazlı içeceklerin tüketilmemesi önerilir.  (Kola, gazoz, soda, meyve suları, bira, rakı , alkol ve tütün mamulleri v.b )
5. Mevsiminde olmayan, sera ürünü sebze ve meyvelerin tüketilmemesi tavsiye edilir.
6. Kızartma yenilmemesi önerilir. (Patates, biber, patlıcan v.b)
7. Beyaz ekmek ve unlu mamullerin tüketilmemesi önerilir. (Makarna, pasta, kurabiye vb.)
8. Gün batımından sonra yemek yenilmemeli sadece çay ve meyve tüketilmelidir.
9. Alerjik gıdalar tüketilmemelidir.

Soru: Program sonrası ne tür gıdalar tüketmeliyiz?


Cevap: Program sonrası tüketilmesi önerilen gıdalar:

1. Gün boyunca su içilmeli (En az 8 bardak)

2. Ayva, kabak, incir gibi meyve tatlıları

3. Yeşil çay, ada çayı, kuşburnu çayı, ıhlamur v.b bitkisel çaylar  

4. Komposto, evde hazırlanmış meyve suları,  keçi ayranı, kefir 

5. Gün boyunca mevsiminde olan sebzelerin salatası ve her türlü meyve  

6. Haşlanmış sebze, bulgur, pırasa, karnıbahar, kereviz, enginar, brokoli, turp gibi sebzeler.

7. Kepek, yulaf, çavdar, mısır ekmeği, tam buğday ekmeği ve çekirdekli ekmek ve mamulleri 

8. Kuruyemiş, badem, fındık, ceviz, kuru kayısı, mürdüm eriği. 

9. Kuzu eti, oğlak eti, keçi eti, sütü, yoğurdu, loru, peyniri, köy tavuğu ve yumurtası

10. Denizden çıkan her türlü balık ( Çiftlik balıkları hariç )

Soru: Besin destek ürünleri olmadan beden temizliği yapabilirmiyim? 

Cevap: Bitkisel besin destek ürünlerimiz kozmik beden temizliğinin amacına uygun olarak hazırlanmıştır. Toksin atıcı, hücre yenileyici, virüs öldürücü ve arındırıcı özellikleri yanı sıra vücut için faydalı bakterilerin yerine konulmasında destekleyicidir. Besin destek ürünlerimiz ile yapacağınız beden temizliği programı çok daha etkili olacaktır. Kullanmanız tavsiye edilir

Soru: Sabahları içilecek olan meyve sebze suyu nasıl hazırlanıyor?


Cevap: En uygun sebze suyu karışımı havuç, lahana, ıspanak ve kırmızı pancardır. Bu sebzeler katı meyve sıkacağında sıkılıp beden ısısına getirildikten sonra, içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklenerek, her sabah 2 bardak içilmelidir. Karışımın içine her gün farklı olarak maydanoz, dereotu, roka, turp, tere, kivi ve ekşi yeşil elma gibi sebzeler de kullanılabilir. Bu karışım kalın bağırsak ve ince bağırsak içindeki kasları ve sinirleri besler, güçlendirir ve yeniler.

Soru: Zeytinyağı nasıl içiliyor?


Cevap: Programın 7. günü uygulanmaktadır. Zeytinyağı uygulamasının başarılı olabilmesi için akşam saatlerine doğru evinizdeki küvetin sıcak suyla doldurulması yada sıcak su torbası ile organları veya hijyenik bir hamam ortamında göbek taşı vasıtasıyla ya da saunada vücut ısıtılmalıdır. Bir müddet sıcak suyun içinde kalmanız tavsiye edilir. Yağ içimi gerçekleştirildikten sonra kalın bağırsak, karaciğer ve safra kesesi bölgelerinizi gece boyunca sıcak su torbaları, termoforlar ya da kum torbalarıyla sıcak tutmanız gerekir. Bu işlemler sırasında kesinlikle üşütmemeye özen göstermelisiniz.

Akşam saat 20.00’den sonra 1 su bardağı saf sızma zeytinyağı ve limon karışımı içilir. 60- 80 kilogram aralığında olan kişilerin 100 gram zeytinyağı, 100 gram limon suyu; 80 ve üzeri kilogramda olan kişilerin ise 200 gram zeytinyağı ve 200 gram limon suyu karışımı içmeleri önerilir. Zeytinyağı ve limon karışımının daha rahat içilebilmesi ve hızlı sindirilmesi için aşağıdaki nefes egzersizini uygulayabilirsiniz. Karışımı içerken belli aralıklarla diz üstü oturup, parmağınızla bir burun deliğini kapattıktan sonra burun deliklerinden birinden nefes alıp, diğerinden vermeli; sonra aynı hareketi diğer burun deliğiniz ile nefes alıp ağızdan vererek işleme 20 dakika devam etmeliyiz.

Soru: Kozmik Beden Temizliği kampına nasıl katılabilirim?

Cevap: Uygulamalar, kamp kayıtları, ücretler v.s gibi konularda bilgi almak için 0549 533 01 30 no’lu numaradan bilgi alabilirsiniz. Kamp tarihleri sitemizde ilan edilmektedir. 

Soru: Kamplarınızda ne tür uygulamalar yapılıyor?

Cevap: Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Soru: Kamplar nerede yapılıyor?

Cevap: Ülkemizinde çeşitli termal bölgelerinde sağlık turizmi kriterlerine uygun, lüks ve konforlu otel ortamında düzenlenen kamplarımız. Ahmet Maranki danışmanlığında, uzman doktorlarca ve KOBIK ekip tarafından ruhsal ve bedensel arınma metodlarınına uygun olarak yapılamaktadır. Kamp yerleri, uygulama öncesi sitemizde ilan edilmektedir.

Not: KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ BİR TEDAVİ METODU OLMAYIP RUHSAL VE BEDENSEL ARINMA PROGRAMIDIR. BU YAZIDA YER ALAN UYGULAMALAR, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN TAVSİYE HÜKMÜNDE OLUP UZMAN VEYA HEKİM KONTROLÜNDE YAPILMASI TAVSİYE EDİLİR.

Kamp hakkındaki soru ve önerilerinizi info@maranki.com e-posta adresimize gönderebilir yada www.facebook.com/kozmikyasam sayfamıza mesaj bırakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: maranki.com

Bir Cevap Yazın